Nie cudze, lecz nasze...

Często chwalimy, to co oglądamy jedynie na zdjęciach. Doceniamy piękno krajobrazów znajdujących się daleko poza granicami naszego rodzimego kraju. Rzadko zastanawiamy się, czy przekroczenie własnego progu, ruszenie kawałek dalej od domowej wycieraczki, nie dostarczy nam wielu doznań estetycznych. Z odrobiną chęci i pasji znajdziemy wśród polskich krajobrazów właśnie takie, które zostaną nam długo w pamięci.

Podróż poza granicę swojego osiedla, miasta może okazać się nie tylko doświadczeniem pozawczym, ale również konieczną dla naszego zdrowia. We współczesnym świecie stres jest naszym pokarmem codziennym. W domu, w pracy czy na hałaśliwych ulicach miast jesteśmy narażeni na utratę zdrowia. Kontakt z naturą skutkuje wyciszeniem i realaksem z jakim dawno nie mieliśmy nic wspólnego.

Spróbuj się odnaleźć w polskich krajobrazach!

Przyroda

Spróbuj docenić piękno polskich krajobrazów. Urokliwe polskie krajobrazy dostarczą niezapomnianych wrażeń estetycznych, a przyroda zaskoczy różnorodnością.

Czytaj więcej!

Wycisz się z daleka od zgiełku wielkiego miasta na łonie natury. Przekonaj się o magicznych właściwościach polskich gór i nadmorskiego jodu. Obcowanie z naturą to najlepszy sposób na relaks.

Zdrowie

Obcując z naturą możesz nie tylko podziwiać piękno przyrody, ale także skosztować pysznych posiłków przygotowanych ze świeżych produktów, które będą miłym akcentem podczas pieszych wypraw.

Leczenie ciemieniuchy u niemowlaka

Walka z ciemieniuchą bywa długa i trudna, preparaty dostępne na rynku nie zawsze są skuteczne, a krem na ciemieniuchę może podrażnić delikatną skórę niemowlaka. Warto poznać naturalne i delikatne produkty, które swoją skutecznością dorównują maściom i kremom z najwyższych półek. Herbaria Cosmetics na swojej stronie internetowej opisuje sposoby radzenia sobie z suchą skórą główki niemowlaka. Jednym z nich jest nacieranie główki olejem z krokosza barwierskiego, który doskonale nawilża skórę i sprawia, że główka niemowlaka jest gładka. Dodatkowo warto wesprzeć się peelingiem z drobno mielonej mąki owsianej czy siemienia lnianego. Zgodnie z instrukcją, należy najpierw je sparzyć, by zbyt mocno nie złuszczyć delikatnej skóry dziecka. Najlepiej korzystać ze sposobów, które z powodzeniem stosowały nasze matki i babki.


2 wpisy

7 wpis

9 wpis

6 wpis

4 wpisy

6 wpis

11 wpis